LAMİNA DİŞ

LAMİNA DİŞ

LAMİNA DİŞ

Porselen lamina, (yaprak) kaplama diş; lamina diş yüzeyine ince bir tabaka halinde yapılan, dişin renk şekil ve boyutlarını değiştirilebilen ve dişin görünebilen tabakası ‘’mine’’ sine zarar vermeden  mine üstüne yapıştırılan 0,3-07 kalınlığında kaplama çeşididir. Yumurta kabuğu ya da tırnak kalığındadır. Çok ince ve sert yapıdadır, Zirkonyum ve metal gibi kaplama çeşitlerinde dişlere daha iyi şekil verebilmek için dişlerin çevresinden 1-1,5 küçültmek gerekir, bu durum iler ki dönemlerde dişlerde zayıflama çürüme gibi sorunlar yaratır, mm lamine dişlerde düzelmeler ve küçültmeler az yapıldığından mine yüzeyinde çok az düzeltmeler yapılır. Lamine dişleri yaparken dişte çok az kesim yapıldığından dişin yapısını bozmadan yapılır, bundan dolayıdır ki yapıştırdıktan sonra alttaki dişin dayanıklılığı kadar sağlam bir şekil alır. Uzun ömürlü olur.

Bu kadar ince bir malzemenin tüm ağız şeklini değiştirmesi ne kadar ilginç değil mi? Lamina (yaprak) kaplamalar ön dişlerinizin estetik görüntüsünü rengini değiştirmek için yapılabilir.

Gülümsememizi sağlayan dişler genelde ikinci küçük azılara kadardır. Bu dişlerin içine alınarak yapılan lamina dişlerle, dişlerin şekil, görünüşleri, renklerini değiştirmek mümkündür. Lamina diş üst ve alt 8-10 dişler için daha yapılması daha uygundur. Mevcut diestemanın (arası açık dişlerin) ya da gülümsemenizin daha öz güvenli daha dikkat çekici güzel olması için lamina (yaprak) venerler çok iyi ve doğru bir seçenektir. Lamina (yaprak) diş porselen dişte çok dolgu ve çürük olduğunda yapılamaz. Bu tip durumlarda gülümsemeniz için veneer kronlardan yararlanırız. Lamina (yaprak) dişler ile sağlıklı diş yapısı korunur ve hayalinizdeki Hollywood gülüşü ve size özgün tasarımlarda çok iyi sonuçlar elde edebiliriz. 

Lamina dişler nasıl yapılır ?

Lamina dişler yapmadan önce mutlaka hastanın isteklerini dinlemek gerekir. İsteklerini renklerini şekli ve modellerini birlikte karar verip tüm bu bilgileri Bilgisayar ortamına atmak gerekir. Gerekli yazılımları kullanarak. Bilgisayar ortamında. Tasarım yapılır. Bu tasarım ağız içi ne aktarmak için 3 d yazıcıdan dişlerin mokapı yapılır. Fotoğraflar yardımı ile lamina dişlerin ağız içindeki durumu kontrol edilir. Daha sonraki işlem lamina dişlerin kesilerek ölçüsünün alınıp teknisyene Gönderilmesidir. Teknisyenden gelen lamineler ağız içi provaları tamamlandıktan sonra hasta ya takılır.

Hangi durumlarda lamina diş yaptırabilirsiniz?

Dişlerinizin formunu beğenmiyorsanız, çapraşıklarınız ya da gülümsemeniz   sorunlarınız kısa sürede giderebilirsiniz. Lamina (yaprak) venerler bu kadar ince olmasına rağmen yapıştırıldığında altındaki dişlerin fonksiyon ve sağlamlığını alırlar. Yapılırken diş yüzeylerinden çok küçülmediğinden çok kaldırmadığı için dişlere genel yapısına daha az zarar verilmez ve sişlerin ağızda kalma süreleri uzun ve ömrü diğer kaplamara çeşitlerine göre daha uzun ve sağlıklıdır. Bu da lamina dişlerine olan talebi arttırır, hastalarımız bizden öncelikli olarak dişlerinin sağlıklı olasını talep etmekte çok kestirip dişe zarar vermek istememekte ve uzun ömürlü olmasını talep etmektedir.Lamina dişlerde hastalarımızın tüm bu talepleri karşılanmış olur ve onların  kişinin kişisel özelliklerini ve gülümsemelerini ortaya çıkarır günlük yaşamlarında daha mutlu ve özgüvenli olarak sürdürür. Her tedavide olduğu gibi lamina dişlerin yapımın da  Teknoloji hekim ve hasta ortaklaşa bir şekilde diş tasarımı yapılmasını mümkün kılar. Buda hastalar tarafından daha fazla talep görür. Çünkü tüm yapım aşamasında kendisi işinde olduğundan hasta ile en iyi şekilde iletişim kurarak en güzel tasarım yapılır daha mutlu ve memnun klinikten ayrılır.

Neden yenidiş ağız ve diş sağlığı merkezinde yaptırmalıyım?

Merkezimizde tecrübeli hekimler sayesinde lamineleriniz sizin gülüşünüzü daha iyi yapmak için en iyi şekilde birlikte dizayn edilir ve uygulanır. Merkezimizde cad cam smile dizayn teknolojisini kullanarak lamina yapılır. Bu teknik içi her adım hasta ile birlikte planlanır ve yapılır. Bilgisayarda yapılan modeller mokap halinde hastaya 3d yazıcılardan  alınan modeller hastaya uygulanılır. Tüm bu aşamalar birlikte yapılması sonuçların da daha iyi olmasını sağlar. Kendi bünyesinde bu tasarımları yapmak ve uygulamak büyük bir avantajdır. Yurt dışı hastalarımızda bu ciddi ve iyi bir iş akışı sağlamakta işlerinin kısa sürede kusursuz bitmesini sağlamaktadır. Merkezimizi tercih eden yurtdışı hastalarımız dünya başkenti İstanbul’u görme fırsatı yakalayıp ülkelerine dönüşlerinde de yeni dişleriyle sevdiklerini şaşırtabilirler.

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ Form