ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik Diş Hekimliği

Karşınızdakini etkilemenin en kolay ve en etkili yolu güzel bir gülümsemedir. Güzel gülebilmek insanın kendine güvenini arttırır. Kişi estetik gülüşü ile daha canlı, sportif ve çekici bir görüntüye sahip olabilir. Gülerken daha güzel ve daha beyaz dişlerle gülümsemek istemez misiniz? Diş hekimliğinin dijital dünya ile birleşmesi sayesinde size en uygun diş tasarımları ve modellerini seçerek kısa sürede mükemmel dişlere ve gülüşe sahip olabilirsiniz.  Size özel yapılacak özel gülüş tasarımıyla Hollywood starları gibi gülümseyebilirsiniz. 

Gülüş tasarımı, kişinin yüz hatları ve dişlerinin en uyumlu ve ideal bir hale getirebilmek için, hastanın tüm yüz hatlarını diş yapısı da içine alacak şekilde diş hekimliği, sanat ve teknolojinin yardımı ile birlikte tasarlanarak, yüze kişiye özel ideal bir gülüşün sağlanabilmesidir. Gülüş tasarımı multidisipliner bir yaklaşım ile ele alınmalıdır. Her bir ayrıntı tek tek ele alınmalı kişinin beklentilerine karşılık vermelidir. 

Gülüş tasarımında yapmak için birçok önemli unsur vardır. Bunlar; kişinin yüz şekli, gülüş simetrisi, dişlerin sıralanışı, renkleri, dudaklar ile diş etleri, cinsiyeti, yaşı, sosyal statüsü, saç uzunluğu, hekimin tecrübesi, kişinin isteğidir.  Başarılı bir tasarım için kişinin isteklerini göz arda etmemek gerekir ancak hekimin tecrübesini de dikkate almak çok önemlidir. Burada zaten amaç hasta ile hekimin ortak bir noktada buluşabilmesidir. Gülüş tasarımı ya da diğer adıyla gülüş estetiği, kişiye özel ideal gülüş yapısını sağlıklı ve doğal şekilde düzenler.

İdeal ve estetik gülüş tasarımı tıbbi kurallar göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Erkek bireylerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir, bayanlarda ise daha yumuşak yüz ifadesi bulunduğundan gülüş tasarım ve estetiği bu yönde yapılmaktadır. İşleme başlamadan önce hastanın farklı gülüş pozisyonlarında diş fotoğrafları çekilir. Sonra bilgisayar destekli ağız içi tarayıcılar yardımı ile ölçü alınır. Ardından kişinin ağız yapısı dikkatlice incelenir. Bu incelemede temel amaç kişinin gülüşü esnasında hangi tarzda sorunların kendini gösterdiğinin net bir şekilde belirlenmesidir. Kişi farklı açılardan güldüğü zaman ortaya çıkan görüntünün artıları ve eksilerinin belirlendikten hemen sonra ise tasarım ve planlama işlemine başlanır. Sonra CEREC® dental Cad-Cam mikro kamerası yardımı ile üç boyutlu hale dönüştürülen diş görüntüleri üzerinde, bireyin yüz ve ağız yapısına uygun olarak istenilen değişiklikler, sanal olarak aşındırma, ekleme, kontür düzeltmeleri v.b yapılabilir. 

Ayrıca, bu yöntem ile elde edilen dişlerin bitmiş haline yönelik görüntüler bireyin gerçek yüz fotoğrafına işlenerek, diş hekimi ve hasta, yeni yapılacak dişleri bitmeden önce kişinin yüzü üzerinde görebilmektedir. Sonra bilgisayar destekli ağız içi tarayıcılar yardımı ile alınan ölçüler sonucunda kişiye özel gülüş tasarımı oluşturulur. Yeni üretilen dişleriniz aynı gün içerisinde yapıştırılır. Estetik diş hekimliği kapsamında kişiye; laminate veneer, zirkonyum diş kaplama, empress full porselen kaplama, estetik dolgular (kompozit dolgu), porselen dolgu, diş beyazlatma, diş eti estetiği (Pembe estetik), ortodontik tedavi v.b uygulamalar yapılabilir.

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ Form