E.MAX®️ KRONLAR

E.MAX®️ KRONLAR

 

 

E.MAX®️ KRONLAR

Diş hekimliğinde e.max® isimli modern bir kuron türü bulunmaktadır. Bu kuron, lityum disilikat cama dayanan tam seramik bir yapıya sahiptir. Tek bir seramik bloktan üretilen e.max® kuronlar, sertliği ve dayanıklılığı ile bilinir. Estetik açıdan mükemmel sonuçlar sunar ve doğal dişlerle mükemmel uyum sağlar. Zirkonyum kuronlardan farklı olarak, e.max kuronlar daha şeffaftır, bu da dişlerin daha doğal görünmesini sağlar. E-max® kuronlar metal içermez, bu yüzden diş eti hattı gerilediğinde gri bir çizgi oluşmaz.

Bu kuronların üretimi "PRESS" veya "CAD-CAM" tekniği ile gerçekleştirilebilir. Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın, sonuçta elde edilen kuron e.max® olacaktır. CAD/CAM teknolojisi, tek bir oturuşta taç almayı mümkün kılar.

Zirkonyum kuronlarla arasındaki fark, e.max® kuronların daha sert, dayanıklı ve yarı saydam olmasından kaynaklanır. Ancak e.max® kuronlar, zirkonyum ve metal seramik kuronlardan daha maliyetlidir.

İster e.max® ister zirkonyum olsun, her iki kuron türü de metal içermez ve farklı avantajlar sunar. Seçim yaparken, diş hekiminizin tavsiyesini dikkate almalısınız.

İstanbul'da diş hekimliği hizmetleri konusunda 30 yılı aşkın süredir hizmet veren Dt. İhsan Gürsoy ve ekibine başvurabilirsiniz. Gülümsemenizi nasıl daha iyi hale getirebileceğimiz konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Emax kronun zirkonyum kron dan farkı nedir?

Zirkonyum porselen kronu e-max®️'dan ayıran temel faktörler sağlamlık ve estetiktir. Yukarıda bahsedildiği gibi, e-max®️ kronlar, lityum disilikat adı verilen sert bir malzemeden ve tek bir bloktan yapılmıştır. Bu, kronun monolitik bir yapıya sahip olduğu ve dolayısıyla basınca dayanacak şekilde zirkonyum kuronlardan daha iyi donatıldığı anlamına gelir. Bu nedenle, daha az ufalanma veya taç kırılma şansı vardır. Bir e.max®️ kronunun zirkonyuma göre bir diğer avantajı yarı saydam olmasıdır. Kuron rengi, kuronun yerleştirileceği yere bitişik dişlerin rengiyle tam olarak eşleşebilir. Bir e.max® kuron için mevcut olan renk yelpazesi, bir zirkonyum kuron ile karşılaştırıldığında daha fazladır. Bu, zirkonyum taç ile karşılaştırıldığında tam bir renk eşleşmesi şansını büyük ölçüde artırır. Ön dişler en görünür dişler olduğu için, bitişik diş rengine tam olarak uyan kuronlara ihtiyaç duyarlar. Ancak arka dişlerde veya arka dişlerde özellikle köprü durumlarında zirkonyum veya e.max®️ tüm seramik kaplamalardan kaçınılmalıdır. Bu alanlar daha iyi dayanıklılık için metal seramik kronlarla restore edilmelidir. E.max® kuronlar, bir zirkonyum kuron ile karşılaştırıldığında ve hatta bir temel metal seramik kurondan daha pahalıdır. İnsanların çoğunluğunda onları bir e.max'ı seçmekten alıkoyan en yaygın faktördür. E.max® ve zirkonyum porselen kronların her ikisi de metal içermeyen diş kronlarıdır. Bununla birlikte, her biri, farklı durumlar için birbirinin yerine kullanılmaya uygun hale getiren benzersiz özellikler barındırır. Her ikisi de yıllardır kullanılmakta olan metal porselen kronların aksine nispeten yeni malzemelerdir. Diş hekimleri bile ikisi arasında seçim yapmakta zorlanabilirler. e.max ve zirkonyum porselen arasındaki tercihiniz diş durumunuza ve diş hekiminizin tavsiyesine bağlı olmalıdır. Birini seçmeden önce iki malzemeyle ilişkili faydaları ve riskleri anlamak da önemlidir. e.max® ve zirkonyum arasında seçim yapmak zor. Her ikisi de uzun ömürlü diş kronları için birinci sınıf sonuçlar sunar. Daha önce de belirtildiği gibi, e-max zirkonyumdan daha yarı saydamdır. Diş kron tedavinize en uygun materyalin hangisi olduğuna karar vermek için diş hekiminize danışın. İster e.max® kuronlar, ister başka türde bir gülümseme makyajı hizmeti alın, bizimle iletişime geçin. 

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ Form