DENTAL İMPLANTLAR

DENTAL İMPLANTLAR


 

DENTAL İMPLANTLAR

Neden implant Yaptırmalıyım ?

Diş hekimliğinin amacı, diş çürüklerinin önlenmesi, oluşan diş eksikliklerinin giderilerek hastaların normal yüz biçimini, çiğneme, estetik ve konuşmasının yerine getirilmesi sağlamaktır. Eksik dişler insan sağlığında bir çok zarar yol açabilir. Kişiler dişleri olmadan yiyecekleri düzgün bir şekilde çiğneyemez, yiyecekler düzgün bir şekilde çiğnenemediği için sindirim bozukluklarına neden olabilir. Bu tür bozukluklar kişilerse uzun zamanda çok ciddi sorunlara yol açabilir. Herhangi bir nedenle, kaza, çürük diş etlerinin çekilmesi vb. nedenlerle eksilen dişlerimiz bizde estetik, fonksiyon gibi sorunlara neden olur. Her bir dişimizin kendi görevleri vardır. Hem estetik hem de fonksiyon olarak her bir dişimiz önemlidir. Bir an ön dişlerinizi birisini kaybettiğinizi düşünün? Bu durum sosyal olarak estetik olarak ciddi kayıplara yol açar, çiğnememizi sağlayan dişlerden birini ya da birkaçını kaybettiğimizde ise bir süre sonra sindirim sistemimiz de sorunlar çıkabileceğini biliyoruz Sonuçta, dişlerimizin kaybı sosyal ve sağılık olarak sorun çıkarır.

Eksik dişlerimizi nasıl tamamlarız?

Eksik olan dişlerinin tamamlamanın birkaç yolu vardır?  Bunlardan bir köprüler diğeride implantlardır. Çoklu diş kayıplarında hareketli protez yada tam protez yapılabilir. Diş implantları bir çok protez den ve köprülere göre daha uzun ömürlü ve daha doğal dişlere daha yakın protezlerdir. Dental implantlar kendi ana dişlerimiz yakın bir fonksiyon ve estetik sağlarlar daha dayanıklı ve ağızımızda bize daha uzun zaman hizmet ederler. Diş hekimleri genellikle eğer hastalarının sistemik rahatsızlıkları implant yapımına engel olacak herhangi bir etken yoksa ilk tedavi olarak hastalarına dental implantları önerirler.

Hangi durumlarda implant yapımı uygundur?

Dental implant uygulanması yapılması için kişinin ve yapılacak çenenin belirli koşulları sağlaması gerekir. Her eksik dişe dental implant yapılır, diye bir kural yoktur. Dental implantların teşhisi için  için   gerekli 3 boyutlu tomografisi den ve dental implant yazılımları hekimin teşhisini kolaylaştırır ve dental implant başarısını artırır. Dental implant ameliyatına girmeden önce tüm detaylar 3d tomografi incelenerek doğru tedavinizin uzman hekimlerimiz tarafından yapılması sağlanır. Dental implant  en iyi şekilde size uygulamak için kliniğimizde cirona cad cam ve sirona tomografilerden faydalanır.

İmplant kimlere yapılmaz ?

İmplant uygulamaları 18 yaş üzeri kişilerde uygulanabilir.

18 yaş altı kişilere implant uygulanması yanlıştır.

Kontrol altına alınamayan diyabet, yapılan kan testinde HbA1c değeri 6.5 üzerinde olmamalıdır.

Kontrol altına alınamayan kalp damar hastalıkları Karaciğer ve böbrek yetmezliği,

Kan hastalığı (hemofili, lösemi v.b.),

Bisfosfonat ilaç tedavisi alan, Kemoterapi veya çene kemiğine radyoterapi uygulaması gören, Bağışıklık sistemi bozukluğu,

Gebelikte implant uygulanması yapılmaması uygundur

18 yaşından küçük kemik gelişimini tamamlamamış kişilerine implant yapılmaz  

İmplant yaptırdıkdan sonra  ne kadar beklemem gerekiyor ?

Dental implanttan sonra  ortalama üç ay beklemek gerekir. Bazı implant markalarında bu süre daha kısa bekleme süreçleri vardır. Şeker hastaları ve kemoterapi görmüş hastalar için özel implatlar vardır. Bu implantlar ile bekleme süresi 45 güne kadar düşürmektedir. İmplant yaptırmak için bazı durumlarda kemik lerin genişletilmesi gerekmektedir bu tip durumlarda implant yaptırmak için ön tedavinin tamamlanmasını beklemek gerekir.

Yeterli kemik olmamasında neler yapılabilir ?

İmplant çapları 3 mm kadar boyutta 4 mm kadar düşük implant boyutları vardır bunun dışında kemik yetersiz olduklarında  implant yapılamacak durumlarda ileri cerrahi uygulaması ile yapay yada otojen gref uygulaması yaparak kemik implanta uygun hale getiririz. Bu şekilde implant yapımına uygun hale getiririz.  implant ağız içine nasıl uygulanır? İmplant uygulaması cerrahi yöntem ve kurallarla olur. İmplant uygulaması için hekimin tecrübeli olmalıdır.Hekim  tecrübesi implant başarısını etkiler. Hekimin implant planlası için yapacağı planlama implantın ağıza nasıl ve hangi açı ve hangi teknik olacağını belirlemesi önemlidir. İmplantı kemik içine yerleştirirken çeşitli yöntemlerden faydalanılır. İmplant yaparken hastalar acı duymazlar küçük bir lokal olarak yapılan anestezi implantın yapılırken ağrı duyulmaması ve ağrısız bir implant tedavisi yapılmasını sağlar.

İmplant yaptırmak pahalımıdır ?

Diş implant yapılan marka sına göre fiyatları değişiklik gösterir.Bu fiyat farkları araba modellemesine benzetilebilir. Marka ve modelin kalitesinden emin olduğunuz arabalar daha pahalı ve daha talep görürler, uzun zaman sonrada sorunsuz çalışması önceliklidir. İmplanta daha çok fazla marka ve firma olmasına rağmen gelişmesi ve yaygınlığı ve tarihçesi daha fazla olan implant markaları diğerlerine göre daha pahalıdır. İmplant uygulama  fiyatlarını Tdb tarafından belirlenir .

Neden Özel Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde İmplant Yaptırmalıyım?

            Diş hekimliğinin en önemli tedavilerinden birisi olan implant tedavisini Sancaktepe’de bulunan 30 yıldır bu bölgede hizmet vermiş diş hekimi M.ihsan gürsoy tarafından yönetilen Özel Yeni Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde  yaptırmanız için birçok neden vardır. 

          1- Diş hekimi Ameliyathanesi

Sancaktepe'de ilk kurulan A tipi , Ağız ve Diş Sağlığı merkezi olan Özel Yeni Diş  Adsm de tüm cerrahi ve implant tedavileri  tam steril diş hekimi ameliyathanesinde yapılır. Normal klinik ortamları ile Ameliyathane ortamları farklıdır. Klinik ortamlarında sizden önce tedavisini yatırmış hasta aerosolu (nefesi) hala ortamda kalmıştır. Ulaşılabilir ortamlar temiz olsalar bile havada asılı kalan gözle görülmeyen vardır.Bu   mikroorganizmalar Ameliyathanede Sürekli ortam temiz hava ile temizlendiğinden Ameliyathane ortamında oluşma   bu ihtimal yoktur Hijyenik klima ve hava sirkülasyonu sayesinde ve mikroplar temizlenmiştir. Hava yolu ile bulaşan covid-19 gibi tüm virüs ve mikroorganizmalar ortamda bulunmazlar tutulamazlar.

2-Tomografi

Diş implant cerrahi işlemlere başlamadan mutlaka doğru planlama yapmak gerekir. Bunun için röntgenlerden hekim röntgenlerden faydalanır. Panoramik röntgen iki boyutlu olduğundan  kemiğin genişliği hakkında doğru bilgi vermez   panoramik röntgenlerde implanta başlamak  risklidir. Kemik ve doğru implantın yerleştirilmesi için  en doğru yöntem dental tomografi lerden faydalanmaktadır. Sanal yazılımla en doğru planlama yapılarak hastaya doğru ve gerekli implantlar uygulanır. Sancaktepe'de  tek tomografi olan ağız diş merkez dir..Sancaktepe ve bölge hastalarına verdiği kaliteli hizmeti daha üstlere taşıyarak tedavi için gerekli olan ve diş implantlar artık alın start olarak kabul edilen diş dental tomografi kullanımını kendi implant hastalarının hizmetine sunulmaktadır. Teşhisin doğru olması ile Özel Yenidiş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de yapılan implant tedavinin başarısı ile %99 oranındadır.

3-İmplant yapımında Fiyat avantajı 

Özel yenidiş ağız ve diş sağlığı olarak mevcut ameliyathanesi , hastalarına sunduğu  tomografisi yılların biriki mi le oluşturğu tecrübesi ile hastalarına ciddi fiyat avantajı sunmaktadır.

4- Hekimler tecrübesi

Diş implantları kendi alanında uzman ve yüksel el becerileri ve tecrübeli olan hekimler diş cerrahları tarafından yapılması başarısını arttırır. Diş implantları üzerine yapılan dişler ile bir bütündür. Hasta ihtiyaçları bize diş olarak gelir. Çok iyi yapılmış bir implant cerrahisi olsa bile eğer üst yapıda yeteri kadar tecrübe ve bilgisi yoksa yapılan üst aplama dişlerindeki başarısız olduğunda , o tedavi süreci başarısız olur. Özel yenidiş ağız ve diş sağlığı merkezinde Tecrübeli hekimler ve çok iyi diş teknisyenlerle yapılan diş kaplamaları mükemmel bir estetik ve doku uyumu sağlayarak yapılır. 

5-İmplat yapımında garanti

Yapılan dişleriniz ve implantlarınız bizim garantimiz ve yakın takibimiz altındadır. Bu takipler ve hastanın tedavi sürecinde kullanılan tüm malzeme ve ekipmanlar hastalarının en uzun süre ağız da kalacak ve en uzun dayanacak malzemeler kullanılarak üretilir ve hastanın kullanımına ve beğenisine sunulur.  

6-Dijital diş hekimliği cad cam sistemleri cerrahi guide yapımı

Diş implantlarında başarıyı iyi planlama ve tecrübeli hekimlerle artırabilirsiniz. Bu planlama için günümüzde artık üç boyutlu yazıcılardan ve üç boyutlu tasarım araçlarından faydalanmak gerekir. Bunun için de biz Sirona cad cam sistemlerini kullanıyoruz. Bu sitemlerde dişlerin son protez modellemesini yaparak tomografi yardımı ile en doğru implant yerlerini tespit ediliyor ve cad cam sistemleri ile cerrahi guide hazırlanıp en ideal şekilde implant cerrahisi yapılmaktadır.

7- Güven ve Mesleki Tecrübe

Yılların verdiği bilgi ve deneyim ile oluşturulmuş güven ve başarı hastalarımızın bizi tercih etmesindeki en önemli faktördür. Sancaktepe'nin en eski ve en deneyimli hekimlerinden birisi olan diş Hekimi İhsan Gürsoy un yıllar içinde hastaları ile oluşturduğu güven ortamı Yenidiş Adsm hizmet anlayışının birinci maddesidir. Önce sağlık ve insan prensibi ile yapılan tüm tedavilerin başarısı oluşturulmuş güven ve özverileri çalışma ile mümkün olmuştur..

İmplant cerrahisi hangi ortamlarda yapılmalı, 

İmplantlar tam steril ortamlarda, ameliyathane şartlarında yapılmalıdır.

Ameliyathaneler ortamı mikrop barındırmaz malzemelerden yapılmıştır.

Ameliyathaneler hava ortamı hava filtreleri vardır Ameliyathanelerde hava ortamını mikropsuz olmasını sağlayan özel klimalarla ortam havası temizlenir.

Ameliyathaneler kullanılan tüm malzemeler mikrop tutmaz ve tam koruma sağlarlar

Ameliyathaneler hekime Rahat çalışma ortamı sağlarlar.

Ameliyathaneler çok özel iyi bir aydınlatma ortamlarına sahiptirler.

Ameliyat sonrası dinlememizi sağlayacak steril odalar ve yataklar mevcuttur.

Ameliyathaneler de hava ortamı sürekli steril ve temiz kalır.

Ameliyathaneler de covid 19 gibi hava yolu ile bulaşan virüsler ortam havası sürekli filtre ile temizlendiğinden ortamda tutunma ve üreyemezler

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ Form